top of page

ÇEŞME'DEN KOLİ

Yerel, Yöresel, Doğal, Temiz, Geleneksel

-   HAKKIMIZDA  -

Hamurcu-Açık Zemin.png

 

Çeşme'den Koli, 19.YY'da Kuzey Kafkasya'dan Anadolu'ya göç eden Oset bir ailenin 5. nesli tarafından İzmir'de kurulmuş Yerel & Yöresel & Temiz & Doğal & Geleneksel mottosuyla üretim yapan bir aile işletmesidir.

Aile tarafından İzmir Alsancak'ta işletilen mekanlarının yeşil atıkları ailenin kırsaldaki bahçelerinde solucan maması olmakta ve bu solucanlar tarafından yapılan gübre ile sebze üretilmekte ve bu sebzeler restaurantta yemek olarak sunulmakta ve tam bir ekolojik döngü sağlanmaktadır. 

 

Aile üyelerinden Suzan Elbeyoğlu, 2010 yılından beri biriktirdiği ekolojik teori ve pratik eğitimleri sonrası kurumsal iş yaşamını ve Mali Müşavirlik mesleğini bırakarak önce Çeşme Germiyan Yalısı mevkii daha sonra Bayındır'a bağlı Çerkes Arıkbaşı'na köyüne yerleşerek doğal ve ekolojik bir yaşam kurdu.

 

Diğer aile üyelerinin de katılım ve destekleri ile ürettikleri hem ekolojik ve doğal ürünler hem de yüzyıllardır nesilden nesile aktarılan tariflerle ürettikleri Çerkes yemeklerinin ülkenin diğer şehirlerinde yaşayan akraba, eş ve dostları tarafından da talep edilmeye başlanmasıyla Çeşme'den Koli fikri oluştu ve gelişti. Bu arada ailenin kırsal yaşamı Arıkbaşı'na taşınmakla beraber Çeşme'den Koli marka adı olarak tanınmaya başladığı için isim değişikliği yapılmadı.

Çeşme'den Koli, Hamurcu markasıyla sunduğu yemek servisi dışında raf ömrü çok fazla olmayan ve sınırlı sayıda butik olarak ürettikleri doğal ve ekolojik ürünleri İzmir içi kapı  teslim ve tüm Türkiye'ye kargo ile koli teslimi yapmaktadırlar.

Çeşme'den Koli, Sefertası markasıyla da kişilerin evinde veya işyerinde yemeye hazır olarak tencere yemeği yapmaktadır.

bottom of page