top of page

Merhaba

Merhaba ,

Yerel, Yöresel, Doğal, Temiz, Gelenekseli arayanlara

Eskiden bir süt satıcısı, sütünü ‘suuuüüüt’ diye bağırarak satarmış. Mahalleli sormuş: ‘neden adam gibi süüüüüüt diye bağırmıyorsun’ ? Yüzü kızaran adam yalan söyleyemediği için demiş ki: “Söylemesi ayıp, ben sütün içerisine biraz su katıyorum da”.

Günümüzde gıda üretiminin geldiği seviye bu masum hilekârlığın çok ötesinde maalesef. Ayrıca kimsenin de yüzü kızarmıyor…

Bu şartlar altında ve aslında buna inat; 2006 Yılında kendimizin yiyebileceği kalite ve güvende zeytin ve zeytinyağı üretmek amacıyla büyükşehirden yola çıktık, İzmir Çeşme Germiyan Yalısı’nda "Zeytinyağlı Yiyelim Aman" adındaki butik zeytin bahçemizi yaptık, ellerimizle diktiğimiz zeytinlerimizi büyütüyoruz.

2009 yılında, geleneksel Çerkes yemeklerimizin tadını beğenen dost ve akrabaların ısrarıyla bahçemizde geleneksel yemeklerimiz sunduğumuz "Kafkas Mantı" yı hayata geçirdik.

Mekanımız şartlar gereği sadece yaz aylarında açık olup; diğer mevsimlerde yemeklerimizi özleyenler ve talep edenler için, kapı teslimi yapabileceğimiz börek, çiğ mantı, sarma, dolma, zeytinyağlı, ot ve salata ürünlerimize ulaşımı mümkün kılmak amacıyla "Çeşme'den Koli" fikrini geliştirdik.

Çünkü;

Ne yapmıyoruz;

Ne yapıyoruz;


#izmir #çeşme #evyemekleri #börek #mantı #eveteslim #hazırkoliyemek #egeotları #otyemekleri #sıcakot #otkavurma #vejeteryan #vejetaryen #zeytinyağlı #sağlıklıyemek #hazırsağlıklıyemek #kapıteslimyemek #kapıteslimhazırsağlıklıyemek #sarma #dolma #evyapımı #elyapımı #eldeaçmabörek #yerelyemek #yöreselyemek #sağlıklıgıda #temizgıda #siyez #sağlıklıhazırgıda #hazırgıda #eveteslimhazırgıda #adreseteslimhazırgıda #sağlıklımantı #sağlıklıbörek #germiyanyalısı #ıldır #ılıca #alaçatı #Gnocchi #Tortellini #Agnolotti #Ravioli

Tanıtılan Yazılar
Daha sonra tekrar deneyin
Yayınlanan yazıları burada göreceksiniz.
Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Henüz etiket yok.
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page